Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8

Kerimäki 25.05.2019

TULOKSET

Tulostettu 07.06.2019 22:09

RYHMÄ FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

amerikancockerspanieli tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Fabelsfee All Eyes On Me, Tanja Elo, Ylämylly
VSP
Truly Yours True Romance, Tanja Elo, Ylämylly
SERT UROS
Fabelsfee All Eyes On Me, Tanja Elo, Ylämylly
SERT NARTTU
Truly Yours True Romance, Tanja Elo, Ylämylly

cockerspanieli tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Aspencreek's Let The World Know, Marjo Romppanen & Anna-Maija Romppanen, Joensuu
SERT UROS
Aspencreek's Let The World Know, Marjo Romppanen & Anna-Maija Romppanen, Joensuu

englanninspringerspanieli tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Adatza's The Forever Moments, Krista Häkkinen, Pieksämäki
VSP
Ocean Pitfal Tomorrow's Jedi, Satu Kokkonen, Ylämylly
ROP veteraani
Ocean Pitfal I Fhéin, Suvi Lindholm, Kotka
ROP kasvattaja
Adatza's, Krista Häkkinen, Pieksämäki
SERT UROS
Ocean Pitfal Tomorrow's Jedi, Satu Kokkonen, Ylämylly
SERT NARTTU
Ocean Pitfal Regime Des Fleurs, Tiia Montonen, Anttola

espanjanvesikoira tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
April Design Ululando A La Luna, Jatta Kaskinen, Kulennoinen
VSP
Perrofan Manria Ibbie, Tiina Eskel-Mustonen & Antti Mustonen, Siilinjärvi
ROP kasvattaja
Tanssituulen, Mirva Turtiainen, Savonlinna
SERT UROS
Tanssituulen Tulenpoika, Mari Arpinen, Louhi
SERT NARTTU
April Design Buffalo Trace, Jatta Kaskinen & Elina Nuutinen, Kulennoinen

kooikerhondje tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Hailey Dog From Wonderland, Miia Nupponen, Kitee
VSP
Callitris Girello Erminia, Henna Palmunen & Jaani Mustonen, Joensuu
ROP veteraani
Callitris Girello Erminia, Henna Palmunen & Jaani Mustonen, Joensuu
SERT NARTTU
Hailey Dog From Wonderland, Miia Nupponen, Kitee

kultainennoutaja tuomari: Kirsi Nieminen SUOMI

ROP
Dewmist Dignitaire, Jenni Ukkonen & Piia Serguskin, Käärmelahti
VSP
Karvin Creamy Cracker, Veijo Tirkkonen, Juankoski
ROP veteraani
Karvin Creamy Cracker, Veijo Tirkkonen, Juankoski
ROP kasvattaja
Vutukan, Tanja Karppanen, Kuopio
SERT UROS
Benton Arizona Coyotes, Hanna Väistö, Kitee
SERT NARTTU
Dewmist Dignitaire, Jenni Ukkonen & Piia Serguskin, Käärmelahti

labradorinnoutaja tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Halolan Nou Hätä, Tiina Tikkanen & Katja Ahokas, Niittylahti
VSP
Strongline's Cross-Country, Tiina Tikkanen & Harri Kontkanen, Niittylahti
SERT UROS
Windywood's Fabrizio Ravanelli, Elisa Koivunen & Samu Löppönen, Savonlinna
SERT NARTTU
Halolan Nou Hätä, Tiina Tikkanen & Katja Ahokas, Niittylahti

novascotiannoutaja tuomari: Kirsi Nieminen SUOMI

ROP
Grezagord's Äksönmän, Pia Takkunen, Hammaslahti
VSP
Grezagord's Hiphurraa Hilda, Pia Takkunen, Hammaslahti
ROP veteraani
Grezagord's T-Ä-H-T-I, Heli Vatanen, Ylämylly
ROP kasvattaja
Grezagord's, Pia Takkunen, Hammaslahti
SERT NARTTU
Grezagord's Linnunradan Leia, Pia Takkunen, Hammaslahti

sileäkarvainen noutaja tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Harvahampaan Next To You, Reija Ikonen, Jakokoski
VSP
Backseat Of A Trans Am Optimus Canis, Anna Miraftabi & Ramin Miraftabi, Liperi
SERT UROS
Backseat Of A Trans Am Optimus Canis, Anna Miraftabi & Ramin Miraftabi, Liperi
SERT NARTTU
Harvahampaan Quite A Glittering Star, Reija Ikonen & Janita Kuparinen, Jakokoski

walesinspringerspanieli tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Wild Fellow's Forever Yours, Minna Hallikainen, Joensuu
SERT NARTTU
Wild Fellow's Forever Yours, Minna Hallikainen, Joensuu