Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8

Kerimäki 25.05.2019

TULOKSET

Tulostettu 07.06.2019 22:09

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Uramon Salon Upi, Pertti Kiiskinen, Eno
VSP
Eräloukon Jane, Risto Ketolainen, Kesälahti
SERT UROS
Uramon Salon Upi, Pertti Kiiskinen, Eno
SERT NARTTU
Eräloukon Jane, Risto Ketolainen, Kesälahti

islanninlammaskoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Asa-Aradis Vom Zusameck, Iitamari Laamanen, Silvola
VSP
Skimras Gneisti, Heidi Suhonen, Ala-Särkilahti
ROP veteraani
Asa-Aradis Vom Zusameck, Iitamari Laamanen, Silvola

itäsiperianlaika tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Katajatöyrän Kalina, Anna Enges, Raikuu
VSP
Siltamiehen Chasta, Anna Enges & Titi Broman, Raikuu
ROP veteraani
Siltamiehen Chasta, Anna Enges & Titi Broman, Raikuu
SERT NARTTU
Katajatöyrän Kalina, Anna Enges, Raikuu

jämtlanninpystykorva tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Vitassalon Ainoinkeri, Sari Finer-Miettinen & Marko Miettinen, Savonlinna
VSP
Onnivaaran Roni, Sari Finer-Miettinen & Marko Miettinen, Savonlinna
SERT UROS
Onnivaaran Veeliks, Markus Tuomisto & Timo Karhapää, Niittylahti
SERT NARTTU
Vitassalon Ainoinkeri, Sari Finer-Miettinen & Marko Miettinen, Savonlinna

karjalankarhukoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Kosselon Hugo, Kyösti Paavilainen, Ala-Särkilahti
VSP
Kolatselän Töpö, Tero Koivisto, Lehtoi
SERT UROS
Kosselon Hugo, Kyösti Paavilainen, Ala-Särkilahti
SERT NARTTU
Kolatselän Töpö, Tero Koivisto, Lehtoi

lapinporokoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Cossaks Mystic Maare, Carita Karttunen, Savonranta
VSP
Cossaks Valiantic Viking, Jenni Halme, Vaajakoski
ROP veteraani
Poropeukalon Sokeri-Jussi, Heidi Kemppainen & Valtteri Viro, Haapakallio
ROP kasvattaja
Cossaks, Carina Olenius, Hartosenpää
SERT UROS
Cossaks Valiantic Viking, Jenni Halme, Vaajakoski
SERT NARTTU
Cossaks Valiantic Verla, Carita Karttunen, Savonranta

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Calawan Evelin, Anne Laamanen, Parikkala
VSP
Calawan Ivar, Elisa Pitkänen-Paappanen, Savonlinna
ROP veteraani
Calawan Evelin, Anne Laamanen, Parikkala
ROP kasvattaja
Calawan, Anne Laamanen, Parikkala
SERT NARTTU
Danga's Fia Primusdotter, Sari Pitkänen, Liperi

pohjanpystykorva tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Varoun Vaarojen Huiske, Katja Nuora, Heinävaara
VSP
Larpin Metsän Hengetär, Kaisa Törn, Savonlinna
SERT UROS
Varoun Vaarojen Huiske, Katja Nuora, Heinävaara
SERT NARTTU
Larpin Metsän Hengetär, Kaisa Törn, Savonlinna

suomenlapinkoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Saraharjun Ällikkämies, Kati Häyhä, Miettilä
VSP
Saraharjun Yrtti-Hunaja, Katri Jääskeläinen, Joutseno
ROP kasvattaja
Saraharjun, Seija Astikainen, Rauha
SERT UROS
Täplätassu Lapin Koutsa, Anni Näsänen, Joensuu
SERT NARTTU
Saraharjun Yrtti-Hunaja, Katri Jääskeläinen, Joutseno

suomenpystykorva tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Sävelen Hinni, Eira Hannikainen, Villala
ROP veteraani
Riistatuulen Joiku, Virpi Juslin, Heinävesi
SERT NARTTU
Sävelen Hinni, Eira Hannikainen, Villala